Zrób sobie swoje własne spa

Domowe spa może mieć każda z nas. Zdarza się, że po zakupie świec pozostają nam śliczne ozdobne szklane opakowania, z którymi nie wiemy co mamy zrobić. Szkoda jest nam jest te ozdobne opakowania wyrzucić jak również szkoda żeby stały na regale i żeby zbierały kurze. Jednym ze sposobu na wykorzystanie tych ozdobnych foremek jest wykonanie zapachowe świeczki. Co nam będzie potrzebne do zrobienia uroczego zakątka spa? Kawa w ziarnach – jeżeli lubisz zapach kawy, suszone kwiaty, olejki zapachowe,kamyczki, muszelki.

źródło: pixabay.com

Domowe spa może zrobić każda z nas. Zobaczcie jakie to proste.

Jak zrobić domowe spa?

Potrzebować będziemy również:

  •  niedopalone świece, końcówki
  •  kredki woskowe
  •  drucik
  •  nożyk
  •  pędzelek
  •  metalowy rondelek

Rondelek nastaw na kuchence i dodawaj po kawałku świecy. Nie musisz wyjmować knota, osiądzie on na dnie. Roztapiaj wosk na małym ogniu. Pędzelkiem nabierz trochę roztopionego wosku i pomaluj wnętrze naszej formy. Następnie przytwierdź muszelki, kawę bądź kwiatki.  Trzeba to zrobić szybko i przytrzymać element dopóki wosk nie zastygnie. Można też zupełnie opuścić ten podpunkt, wtedy świeca będzie „czysta”. Można dodać kilka kropel olejku zapachowego, można dodać również cynamonu, goździki.  Woskową kredkę obierz z papierka i wrzuć do wosku, gdy się rozpuści nada kolor. Pamiętaj aby włożyć również knot do świecy. Teraz można wlać wosk. Warto zrobić kilka warstw  i kolorów – poczekać aż pierwsza warstwa zastygnie się i dolać następną w innym kolorze. Gdy umieścimy świece pod kontem, kolory będą się super układać. Świeca zastyga dość długo, ale zależy to od ilości i temp. wlanego wosku. Świeca, w której jest knot może wystawać, można ją obciąć i dolać ostatnią warstewkę wosku żeby ją zakryć.

źródło: pixabay.com

Przy takich zapachach i zapalonych świecach warto wziąć gorącą kąpiel z dodatkiem płatków róż. Chwila odprężenia gwarantowana!

Czy wiesz, że zielona herbata relaksuje? Sprawdź jej właściwości >>

Komentarz