Złe nawyki mają wpływ na nasze zdrowie

Każdy z nas zapewne zastanawia się czym spowodowana jest nasza nadwaga. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta winni jesteśmy my sami, ponieważ doprowadziliśmy do niej. Niektórzy zapewne zastanawiają się w jaki sposób, a to za sprawą naszych złych nawyków.

nadwaga

Zacznijmy może od tego, co to jest nadwaga. Nadwaga jest to zbyt duży przyrost masy, który prowadzi do otyłości, jak również do wielu poważnych schorzeń. Mogą na nią cierpieć osoby w dojrzałym wieku, zwłaszcza kobiety oraz dzieci. Jak już wspomniałam za nadwagę odpowiadamy my poprzez nasze złe nawyki. Teraz przedstawię jakie one są. Po pierwsze źle się odżywiamy. Jemy nieregularnie i zbyt tłusto. Uwielbiamy żywić się w barach szybkiej obsługi, takich jak np. McDonald, w których serwowane są frytki, hamburgery itd., a jak wiadomo takie jedzenie nie jest dla nas zdrowe. Na przekąskę wybieramy coś słodkiego zamiast zdrowe owoce lub warzywa.

W wyborze napojów też powinniśmy być bardziej ostrożni, najlepiej wybrać wodę niegazowaną. Słodkie, gazowane i kolorowe napoje są bardzo kaloryczne. Drugim i zarazem ostatnim czynnikiem wpływającym na naszą nadwagę jest brak ruchu. Dzieje się tak, ponieważ większość część naszego społeczeństwa jest leniwa. Wolimy przychodząc z pracy lub szkoły do domu relaksować się siedząc przy komputerze lub telewizorze.

źródło: pixabay.com

Nie ma z naszej strony żadnej mobilizacji i chęci do aktywności fizycznej. A powinniśmy uprawiać jakiś sport, bo sport to zdrowie dla ciała i samopoczucia. Jeśli natomiast sport nas nie interesuje powinniśmy, chociaż wyjść na krótki spacer, aby się dotlenić i spalić kalorie. Wielu z nas uważa dzięki włoży sobie balon żołądkowy orbera lub pójdzie do kliniki odessać tłuszcz i wszystko wróci do normy. Ale niestety tak nie jest, ponieważ doprowadzając nasz organizm do nadwagi rujnujemy swoje serce.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam, że to my jesteśmy odpowiedzialni za nasz wygląd i nasze zdrowie. Jeśli nie zmienimy złych nawyków zarówno żywieniowych, jak i w spędzaniu czasu. To może nas to zaprowadzić w przyszłości do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, a nawet naszej przedwczesnej śmierci.