Wiem co wybieram – pigmenty do makijażu

Pigmenty do makijażu permanentnego nie powinny narazić nas na niebezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że decydują się na taki makijaż, możemy wybierać pomiędzy pigmentami organicznymi i nieorganicznymi i ograniczyć m.in. ryzyko alergii. 

Pigmenty organiczne – uzyskuje się z organicznych oraz syntetycznych składników. Ponadto skład syntetycznych składników jest taki sam jak organicznych, różnią się one jedynie sposobem uzyskania. Za pomocą organicznych pigmentów możemy uzyskać świetlisty i zdrowy, a zarazem intensywny kolor. Niestety takie pigmenty nie są zbyt trwałe, a pigment traci swoją intensywność i strukturę oraz wymywa się ze skóry.

W przypadku pigmentów organicznych istnieje wyższe ryzyko wystąpienia alergii. Naturalne składniki, które się w nich znajdują, mogą nie być tolerowane przez nasz organizm, są odrzucane przez niego i w obranie dochodzi do alergii.

barwniki do makijażu permanentnego

źródło: pixabay.com

Pigmenty nieorganiczne – uzyskiwane są one ze sztucznych składników, ich główną zaletą jest trwałość, a także tolerancja przez organizm. Pigmenty nieorganiczne cechują się tym, że długo zachowują strukturę, kolor oraz trwałość. W ich przypadku istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia alergii. Sztuczne składniki, które się w nich znajdują, nie wchodzą w reakcję alergiczną z organizmem. Tak jak w przypadku pigmentów organicznych zyskiwaliśmy świetlisty kolor, tak teraz jest on matowy.

Wielu producentów miesza pigmenty organiczne z nieorganicznymi, by połączyć zalety tych dwóch pigmentów. Takie pigmenty dostępne są w biotekpolska.pl. W ofercie dystrybutora, można znaleźć bezpieczne pigmenty, które nie utleniają się i nie zmieniają koloru w skórze.

pigmenty makijaż

źródło: biotekpolska.pl

Głównymi zaletami są:

  • Kompatybilność biologiczna
  • Niezmienność kolorów
  • Łatwe zastosowanie
  • Wysoka niezawodność

Wysokie wymagania w laboratoriach Biotek sprawiają, że pigmenty cechują się dużym bezpieczeństwem i nietoksycznością produktów. Innowacyjne podejście Biotek sprawia, że można uzyskać niezwykle stabilne cząsteczki. Warto zaznaczać, że takiego połączenia nie można wykonać na własną rękę, może zostać ono jedynie wykonane w laboratoriach pod okiem specjalistów. Linergistka nie może sama połączyć pigmentów organicznych z nieorganicznymi!