Warzywa, które leczą, co jeść?

Każdy z nas jeśli ma tylko trochę miejsca w pobliżu swojego domu zakłada swój własny ogródek. Czyni to głównie ze względu na chcę posiadania zawsze świeżych i zdrowych warzyw. Warzywa i owoce mają mnóstwo cennych dla naszego organizmu właściwości, dlatego zaliczane są do zdrowej żywności. Mamy bardzo dużo warzyw, ale na niektóre z nich szczególnie powinniśmy zwrócić naszą uwagę. Spożywanie ich bowiem może nam pomóc w wyleczeniu różnych chorób. Teraz przedstawię niektóre z nich.

Jako pierwsze warzywo, które ma właściwości lecznicze można wymienić tutaj czosnek. Czosnek leczy przeziębienie, wspomaga nasz system odpornościowy. Pomaga nam również w problemach trawiennych, w nadciśnieniu, jak i przy wysokim poziomie cholesterolu. Następnym warzywem jest marchew. Ciekawostką jest to, że poprawia nasz wzrok, dzięki zawartości dużej ilości karotenu. Zwalcza także biegunkę, ponieważ zawiera pektyny, które regulują pracę jelit. Trzecie z kolei warzywo to pomidor. Pomidory zawierają dużo wody, dostarczają do naszego organizmu sporo potasu. Również tak jak marchew, pomidory poprawiają nasz wzrok, ponieważ zawierają karoten.

Natomiast zielone warzywo jakim są brokuły powinny jeść osoby, które mają wysoki poziom cukru, gdyż hamują one apetyt na słodycze. Brokuły dzięki zawartości substancji włóknistych mogą także obniżyć poziom cholesterolu. Piątym i zarazem ostatnim warzywem jest cebula.

źródło: pixabay.com

Cebula zawiera kwercetynę, która zapobiega zakrzepom i dzięki temu może nas utrzeć przed zawałem serca. Osobom, którym puchną nogi również zaleca się jedzenie cebuli, gdyż zapobiega zatrzymywaniu wody w organizmie. Dodatkowo zalecana jest przy zbyt wysokim poziomie cholesterolu.

Jak wynika z powyższego warto jeść warzywa, szczególnie na surowo. Dzięki nim możemy wy strzec się wielu chorób albo znacznie złagodzić ich skutki. Dlatego postanowiłam zrobić listę, abyśmy wiedzieli jakie warzywa warto jeść. Choć zapewne istnieje ich o wiele wiele więcej.