Miód – najlepszy suplement diety

Wielu z nas zamiast skorzystać z dobrodziejstw jakie mamy od Matki Natury sięga po różne sztuczne suplementy diety. Jednak jest parę osób, które często zadają sobie pytanie czy miód ma właściwości lecznicze i może być naturalnym suplementem diety.

Czy miód ma właściwości lecznicze – często słyszymy to pytanie. Owszem ma i to bardzo dużo. Jednak pamiętajcie o tym, że jest to tylko suplement diety, który nas wzmacnia. Niestety nie zastąpi specjalistycznych leków przepisywanych przez lekarzy. czy miód ma właściwości lecznicze

Który miód jest najlepszy

Miód pszczeli ale tylko ten prawdziwy. Z Polskich pasiek. Zwracam uwagę na to aby kupować polski miód pszczeli, ponieważ w super i hiper-marketach są również miody z chin, jak również miodu wyprodukowane z cukru…tzw.sztuczne miody, które nie mają nic wspólnego z miodem pszczelim. W podróbkach znajdziemy tylko sam cukier. Natomiast naturalny miód pszczeli ma bardzo wiele zastosowań medycznych.

Czy miód ma właściwości lecznicze?

Właściwości miodu:

  • Miód gryczany zawiera substancję wzmacniającą i oczyszczającą naczynia krwionośne. Z tego powodu jest on polecany zwłaszcza osobom starszym, szczególnie narażonym na schorzenia układu krwionośnego
  • Miód polecany jest również przy złamaniach ma także właściwości przyśpieszające gojenie ran zewnętrznych i wewnętrznych
  • Miód lipowy ma działanie antybiotyczne, przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe. Ułatwia zasypianie, łagodzi stres i równoważy ciśnienie
  • Po miód wrzosowy warto sięgnąć w stanach zapalnych jamy ustnej
  • Lecznicze właściwości miodu rzepakowego wykorzystuje się przy schorzeniach serca, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Przyśpiesza gojenie się ran i chroni przed zakażeniem.
  • Natomiast miód wielokwiatowy pomaga w leczeniu chorób serca, regulacji ciśnienia oraz alergii,  polecany jest osobom uczulonym na pyłki roślin.

    źródło: pixabay.com

  • Zdaniem fachowców, miód wielokwiatowy dodaje człowiekowi energii
  • Miód akacjowy ma działanie bakteriobójcze i moczopędne,  właściwości miodu akacjowego wykorzystuje się przy schorzeniach nerek i dróg moczowych.

Miód może nam pomóc szczególnie w czasie przeziębienia. Jeśli chcemy wzmocnić swoją odporność, wystarczy że raz dziennie będziemy wypijać jedną szklankę wody z dodatkiem jednej łyżeczki miodu.

Tutaj poznasz poszczególne rodzaje miodów>>