Sposób jedzenia, który wspomaga IQ

Co, jak i kiedy jemy, ma wpływ na nasze możliwości poznawcze. Dietetycy polecają określony sposób odżywiania się jako jeden z elementów dających szansę na dłuższe cieszenie się pełnią możliwości intelektualnych.

   Nie bez znaczenia dla samopoczucia jest to, co się je. Dieta ma jednak wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i zdolności intelektualne. Ponieważ zaś na problemy z pamięcią skarży się nawet co trzecia osoba powyżej 65 roku życia i wielu seniorów może doświadczać łagodnych zaburzeń poznawczych zwiększających ryzyko rozwoju demencji, warto zawczasu zadbać o jakość działań umysłowych poprzez zdrowe odżywianie się.

śniadankoŚniadanie jest niezbędne

   Nie wystarczy polegać na kawie jako sposobowi na zyskanie energii w godzinach porannych. Odpowiednie śniadanie zapewni lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Na pierwszy posiłek rekomenduje się np. płatki owsiane lub musli z półtłustym mlekiem, bądź tosty pełnoziarniste z jajami. Cukry w tych produktach są wolniej uwalniane do krwi. Oznacza to, że zaspokajają głód na dłużej i sprawiają, że poziom energii wzrasta stopniowo.

Więcej: http://www.edukacja.senior.pl/130,0,Sposob-jedzenia-ktory-wspomaga-IQ,15091.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *