Skuteczne ćwiczenia na mięśnie brzucha

Większość z nas marzy, aby nasz brzuch wyglądał jak najlepiej, szczególnie latem. Dlatego decydujemy się zadbać o niego przede wszystkim ćwicząc. To właśnie ćwiczenia mięśni brzucha polepszą jego wygląd. Pamiętajmy jednak, że owe ćwiczenia nie mają na celu redukcji tkanki tłuszczowej tylko zachowanie zdrowia całego ciała oraz ochronę naszego kręgosłupa. Niektórzy z nas nie wiedzą jednak jakie są ćwiczenia na mięśnie brzucha lub też, co gorsza wykonują je nieprawidłowo. Przedstawię teraz dwa z nich, choć mamy ich o wiele więcej.

   Pierwsze ćwiczenie to tzw.”rowerek stacjonarny”. Jest to najlepszy sposób na rozruszanie prostego mięśnia brzucha oraz jego skośnych mięśni. Wykonuje się go następująco: kładziemy się na podłodze oraz splatamy obie dłonie za głowę, następnie podciągamy kolana aż do klatki piersiowej i unosimy łopatki nad ziemię, bez naciągania szyi. Prostujemy lewą nogę nad podłogą, jednocześnie skręcając górną część ciała na prawo. To sprawi, że nasz lewy łokieć zbliży się do prawego kolana. Teraz zmieniamy bok, a będzie odwrotnie. Powtarzajmy to ćwiczenie zmieniając boki i wykonując ów ruch „pedałowania” od 12 do 16 razy.

źródło: pixabay.com

   Następne ćwiczenie wykonujemy na piłce do ćwiczeń tzw. piłce szwajcarskiej. Kładziemy się twarzą ku górze, z piłką pod odcinkiem lędźwiowym naszych pleców, następnie krzyżujemy ręce na klatce piersiowej lub splatamy dłonie z tyłu głowy. Napinamy mięśnie brzucha i podnosimy tułów, kierując dolną część klatki piersiowej ku stawom biodrowym. Pamiętajmy również o tym, aby utrzymać piłkę w stabilnej pozycji, kiedy wykonujemy ruch (nie wolno przekręcać się wraz z piłką w czasie wykonywania tego ćwiczenia). Na koniec opuszczamy odcinek lędźwiowy naszych pleców. Powtarzajmy to ćwiczenie od 12 do 16 razy.

   Mam nadzieję, że dzięki tym ćwiczeniom, które przedstawiłam znacznie polepszycie wygląd swojego brzucha. Oczywiście dla osób, które są jeszcze bardziej zmobilizowane, polecam jeszcze inne ćwiczenia na jego mięśnie, gdyż jest ich naprawdę mnóstwo.