Przyczyny i objawy otyłości

Błędnie dobrana dieta powoduje spustoszenie w naszym organizmie. Wypadanie włosów, szara skóra, złe samopoczucie, senność, problemy z koncentracją oraz anemia. To najczęstsze powody źle dobranej diety.  Przyczynami nieprawidłowego żywienia są również choroby cywilizacyjne rozwijające się w niezwykle szybkim tempie, takie jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca. Aby organizm człowieka mógł prawidłowo funkcjonować niezbędnych jest około 60 odżywczych składników. Aż 40 z nich organizm nie potrafi zsyntetyzować, należy zatem dostarczyć je wraz z pokarmem.

Przyczyny i objawy otyłości

Przyczyny i objawy otyłości

Głównym objawem otyłości jest duże powiększenie masy ciała a także zniekształcenie sylwetki poprzez dużą ilość tkanki tłuszczowej. Poprzez te objawy człowiek otyły nie jest już tak sprawny fizycznie, łatwo się męczy co prowadzi do unikania wszelkich ćwiczeń fizycznych, co z kolei przyczynia się do dodatkowego wzrostu masy. Częste są przypadki samodzielnego pozbywania się otyłości poprzez stosowanie diety niskokalorycznej oraz przez zwiększoną aktywność fizyczną. Do skutecznego leczenia otyłości niezbędna jest także ogromna siła woli, gdyż osoby nie trzymające się zasad odpowiedniej diety i aktywności fizycznej mogą po kilku latach powrócić do wyjściowej wagi, co zwane jest efektem jojo i dotyczy ok. 90% ludzi próbujących się odchudzić. Aby wyniki odchudzania były długotrwałe należy stosować diety długoterminowe, które dają wprawdzie powolne ale trwałe skutki. W przypadku dużej otyłości pomóc czasem może tylko operacja odsysania tłuszczu, a także leczenie farmakologiczne przy zmianie diety i sposobu życia.

źródło: pixabay.com

Warto zastanowić się nad urozmaiceniem codziennego jadłospisu, zmiana diety może korzystnie wpłynąć na zdrowie oraz samopoczucie. Wprowadzenie zmian będzie miało wpływ na dalsze życie. Źle dobrana dieta powoduje wzrost masy ciała ludzkiego, odpowiednie dostosowanie przyjmowanych pokarmów ma zasadnicze znaczenie w przypadku chęci zrzucenia nadmiernych kilogramów i poprawy wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *