Profilaktyka otyłości

Profilaktyka otyłości – działanie zapobiegające powstawaniu wielu chorób spowodowanych nadwagą. Wielu z nas ma kłopot ze zbędnymi kilogramami i dlatego decyduje się  przejść na dietę, aby z nimi walczyć. Na początku  nie orientujemy się w kaloryczności produktów, rodzajach diet i spalaniu kalorii. Dlatego większość z nas potrzebuje niewielkiej pomocy,  ponieważ jak się okazuje, nie jest to takie łatwe. Tu z pewnością pomocny będzie dietetyk.

   Ułoży nam najbardziej odpowiadającą dietę i pomoże w doborze ćwiczeń. Po takiej wizycie możemy mieć pewność, że nasza dieta będzie skuteczna, choć może nie dla wszystkich. Są  bowiem ludzie, którym ani dieta, ani ćwiczenia nie pomagają

.dieta

  Po jakimś czasie wracają do swojej poprzedniej wagi. Takie osoby powinny skontaktować się z lekarzem specjalistą, który może pomóc w leczeniu otyłości, która nieleczona może doprowadzić do wielu innych chorób. Dlatego lekarz przeprowadza z nami wywiad lekarski, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej .

stetoskop

   Zleca również badania krwi. Z tych badań może wywnioskować jaki jest nasz poziom cholesterolu, hormonów tarczycy i glukozy. Jeśli jest coś nie tak z naszym zdrowiem, przepisuje leki, które mają na celu pomoc w walce z chorobą.

Dzięki pomocy dietetyka pozbędziemy się kilku zbędnych kilogramów, co będzie miało duży wpływ na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *