Ostre przyprawy wspomagają trawienie

Z całą pewnością większość z nas uważa, że ma nadwagę lub jest otyłym, dlatego czym prędzej przechodzimy na dietę. Postępujemy tak, by walczyć ze zbędnymi kilogramami. Aby to osiągnąć przede wszystkim zwracamy uwagę na to, co jemy – czy nie ma zbyt dużo tłuszczu, cukru itd. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że ostre przyprawy także mogą być pomocne w odchudzaniu i je wyrzucamy z naszego menu. 

Ostre przyprawy wspomagają trawienie, spalają tkankę tłuszczową, usprawniają pracę jelit, przyspieszają metabolizm. W tym artykule wyjaśnię, dlaczego tak jest i kto za to odpowiada?ostro

Dlaczego ostre przyprawy wspomagają trawienie?

Odpowiedzialna za to jest kapsaicyna, która znajduje się właśnie w ostrych przyprawach. Związek ten wspomaga trawienie, co jest szczególnie ważne przy walce z nadwagą, gdyż stanowi element podstawowy. Kapsaicyna działa także bezpośrednio na nasz mózg. Zmusza go m.in. do przyspieszenia akcji serca, co w konsekwencji prowadzi do szybszej przemiany materii. Dla przykładu wymienię teraz kilka ostrych przypraw, które wspomagają trawienie, a przy tym mają korzystny wpływ na odchudzanie i powinny być dodawane do potraw.

Przyprawy wspomagające trawienie:

  • Pierwszą z tych przypraw jest kolendra. Kolendra przyspiesza trawienie, a jej nasionka mają korzystny zapach i są słodkie.
  • Kolejna przyprawa to papryczka chili, która przede wszystkim pobudza przemianę materii. Aby papryczki były mniej pikantne należy je oczyszczać z ziarenek.
  • Trzecią przyprawą jest imbir, który zmniejsza uczucie głodu. Ma korzenny zapach, jest pikantny i lekko gorzkawy.
  • Tymianek z kolei wspomaga trawienie tłustych potraw, jak również jest doskonałą przyprawą nadającą się do drobiu i warzyw.
  • Bazylia natomiast wspomaga trawienie tłuszczu, białek i nadaje się do sałatek.
  • Rozmaryn z kolei ułatwia trawienie tłuszczu. Przyprawia się nim wołowinę i ziemniaki.
  • Ostatnią siódmą już przyprawą jest majeranek. Majeranek idealnie zastępuje sól. Przyspiesza przemianę materii oraz zapobiega wzdęciom.

Tutaj sprawdzisz, jak oczyścić organizm na wiosnę>>

Z powyższego jasno wynika, że ostre przyprawy wspomagają trawienie i nie tylko. Dlatego nie bójmy się nimi doprawiać poprawy, bo na pewno od tego nie utyjemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *