Olejek z drzewa herbacianego – właściwości i zastosowanie

Olejek herbaciany jest naturalnym środkiem antybakteryjnym, przeciwzapalnym, a nawet dezynfekującym. Może być pomocny w leczeniu trądziku, opryszczki, a nawet łupieżu. Zobaczcie jak stosować olejek herbaciany!

Jego działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne jest pomocne w leczeniu, oraz pielęgnacji skóry trądzikowej. Bardzo łatwo przenika przez skórę i zwalcza bakterie beztlenowe, które prowadzą do zmian. Pomaga także w normalizacji pracy gruczołów łojowych, dzięki czemu skóra jest mniej tłusta oraz błyszcząca. Wiele środków, które pomagają w walce z trądzikiem, powoduje wysuszanie skóry. W przypadku stosowania olejku herbacianego nie musimy obawiać się wysuszania skóry.

olejek herbaciany

źródło: pixabay.com

Olejek herbaciany w leczeniu trądziku można stosować na wiele sposobów np. dodać kilka kropel do kosmetyków, które stosujesz na co dzień, punktowo na zmiany trądzikowe, a nawet zamiast kremu, w ostatnim wariancie powinniśmy go rozcieńczyć z olejem.

Olejek herbaciany jest także pomocny w walce z opryszczką. Można go stosować już od momentu, gdy poczujemy charakterystyczne swędzenie. Stosuje się go zazwyczaj bez rozcieńczania, jeżeli jednak masz wrażliwą skórę, możesz go rozcieńczyć w stosunku 1:1. Gdy opryszczka się już pojawi, warto stosować go kilka razy dziennie. Następnie do czasu, gdy strupki nie znikną i nie pojawi się nowa warstwa naskórka, warto stosować go codziennie przed snem. By jeszcze bardziej skrócić trwanie opryszczki i bardziej wysuszyć obszar, można za pomocą np. gąbki usunąć suchą skórę, która powstała na etapie owrzodzenia opryszczki, a następnie ponownie zastosować olejek.

olejek herbaciany zastosowanie

źródło: pixabay.com

Jak widzicie, olejek herbaciany ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, a nawet dezynfekujące, a więc stosować go możemy na wiele dolegliwości takich jak: łupież, grzybica skóry głowy, grzybica skóry i paznokci, nadpotliwość, zapalenie dziąseł, kurzajki, wrastające włoski, ból głowy i wiele innych. Olejek herbaciany może być stosowany nie tylko w leczeniu różnych dolegliwości, ale także zapobiegawczo, a nawet jako naturalny środek czyszczący!