Oczyszczanie organizmu – Oczyść się na wiosnę!

Choć słońce poczyna sobie coraz śmielej. Ty jesteś wciąż zmęczona i nic Ci się nie chce? Może w organizmie masz za dużo toksyn? Czas na oczyszczanie organizmu!

Oczyszczenie organizmu nie jest trudne istnieje wiele skutecznych sposobów. Najprostsza metoda, ale też najmniej polecana przez lekarzy, to głodówka. Co prawda szybko usuwa toksyny z organizmu, ale źle (np. zbyt długo) przeprowadzona może poczynić wiele szkody. Głodówek nie powinny stosować dzieci, osoby starsze oraz przewlekle chore. Dlatego lepiej oczyszczać się innymi sposobami, tym bardziej, że wybór jest spory.

images 28

Bezpieczne oczyszczanie organizmu

Najpopularniejsze są diety owocowo – warzywne. Odstawianie białka, tłuszczów, węglowodanów powoduje przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne. Dzięki pozbywa się on bezwartościowych złogów, zdegenerowanych tkanek (wykorzystuje je jako źródło pożywienia). Dieta polega na spożywaniu tylko gotowanych lub surowych (do 2 kg dziennie, najbardziej polecane są: seler, buraki, kapusta, brokuły i marchew) oraz piciu dużej ilości płynów, głównie wody, ale też naturalnych soków (najlepiej oczyszcza aronia, maliny i leśne jagody). Można ją stosować jeden lub kilka dni z rzędu. Dieta kilkutygodniowa (od 2 do 6 tygodni) może odbywać się tylko pod nadzorem specjalistów.

zdrowe odżywianie

źródło: pixabay.com

Kasza jaglana:

Coraz większą popularność zdobywa oczyszczenie organizmu kaszą jaglaną. Jest ona zbożem zasadotwórczym, dlatego dietetycy polecają ją osobom spożywającym dużo nabiału, mięsa, białej mąki i słodyczy. Dieta polega na spożywaniu przez 3 dni (maksymalnie dwa tygodnie) pięć razy dziennie wyłącznie ugotowanej kaszy (może dodać do niej odrobinę przypraw). Na cały dzień musi nam wystarczyć pół kilograma kaszy, którą gotujemy od razu i dzielimy na porcje. Pragnienie należy gasić gorącą wodą. W trakcie diety trzeba zrezygnować z kawy i herbaty.

Sok z cytryny:

Wart polecania jest sok z cytryny lub limonki dodany do przegotowanej, ciepłej wody, wypity rano na czczo. Mimo kwaśnego smaku, owoce te mają odczyn zasadowy i wspomagają odkwaszanie organizmu. Zjadaj również miąższ cytryny, bo wspomaga pracę wątroby. Dużą popularnością cieszy się dieta cytrynowa. Polega na wypijaniu przez 12 dni soku ze świeżo wyciśniętej cytryny 30 minut przed lub godzinę po posiłku (3 – 5 razy dziennie). Do soku można dodać szczyptę przypraw.

sok z cytryny

źródło: pixabay.com

Zioła:

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić również za pomocą ziół. Jeśli zdecydujesz się na taką kurację, pij napary z liści brzozy, ziela skrzypu, korzenia i ziela mniszka lekarskiego, nawłoci, dziurawca, krwawnika, mięty, bylicy i tatarku. Dietetycy chwalą też wyciąg z karczocha.

No to jak, który sposób oczyszczania organizmu wybieracie?

Tutaj poznasz właściwości soku z żurawiny, sprawdź jego działanie>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *