Nadwaga w ciąży skąd się ona bierze?

Kobiety w ciąży przybierają na wadzę i to nie powinno podlega żadnym dyskusją. Ciąża jest to najważniejszy moment w życiu każdej kobiety jak również w życiu ich partnerów. A decyzja o powiększeniu rodziny to akt dojrzałości z ich strony. Nadwaga w ciąży skąd się ona bierze?

ciąża

Najważniejsze zmiany zachodzą u kobiet i mówimy tu o zmianach fizjologicznych, do których należy zmiana najbardziej widoczna – dodatkowe kilogramy. Część z tych dodatkowych kilogramów to waga dziecka, wód płodowych i łożyska. Natomiast większa część tych dodatkowych kilogramów to efekt złych nawyków ze strony kobiet w ciąży np. złe nawyki żywieniowe, które w konsekwencji prowadzą do nadwagi.

Dodatkowe kilogramy to duży ciężar dla przyszłej mamy. Nadwaga w ciąży nie jest dobra dla nich, jak również ich dziecka. Dzieci mogą mieć problemy z rozwojem. Dlatego, aby uniknąć nadwagi w trakcie trwania ciąży potrzebny będzie umiar zarówno w jedzeniu, jak i spędzaniu czasu. Panie, które będą mamami powinny wpoić sobie dobre ( zdrowe) nawyki żywieniowe. Najrozsądniej postąpią, jak przejdą na dietę lekkostrawną. Takie zdrowe odżywianie pozwoli przyszłym mamą utrzymać swoje zdrowie w dobrej kondycji, ale także dostarczyć dziecku niezbędnych substancji odżywczych. Drugim także ważny czynnikiem w życiu ciężarnej kobiety jest ruch. To właśnie ruch pozwoli na bieżąco spalać zbędne kalorie, najlepiej niezbyt forsujący, niezagrażający upadkiem i nadmiernym przemęczenie, ale dotleniający i dodający energii, np. spacery czy pływanie.

źródło: pixabay.com

   Zatem moje drogie przyszłe mamy, bądźmy rozsądne w trakcie trwania ciąży, aby nie mieć problemów z nadwagą. Nie ulegajmy naszym zachcianką na niezdrowe, tłuste jedzenie tylko wybierajmy zdrową żywność np. owoce i warzywa. Dzięki temu my i nasze maluszki unikniemy problemów zdrowotnych. Nie bądźmy także leniwe i wyjdźmy z domu np. na spacer, aby się dotlenić.