Idzie jesień, pomyśl o tym żeby być szczupłą

Za oknami mamy coraz krótsze i chłodniejsze dni to oznaka, że nadchodzi już jesień. Bardzo często odczuwamy brak słońca, które dawało nam ciepłe i miłe powietrze. Dlatego też czas ten wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia, co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że zaprzestaniemy dbać o naszą figurę. Takie postępowanie z naszej strony może doprowadzić nas do nadwagi, a nie powinno tak być. Mimo nadchodzącej jesieni powinniśmy pomyśleć o tym, żeby być szczupłą. Z tego też względu w tym artykule powiem, dlaczego jesień to okres, w którym może nam przybyć kilka kilogramów.

być szczupłą jesienią

Każda z nas chciałby być szczupłą jesienią i przez cały rok zachowywać dobrą formę. Dlaczego to nie jest proste?

Dlaczego jesienią przybieramy na wadze?

Dzieje się tak, ponieważ jesień to taka pora roku, gdy nikomu się nic nie chce. A nie powinno tak być. W okresie jesiennym większą część dnia zaczynamy spędzać w domu, gdyż dni są coraz krótsze. Takie bezczynne siedzenie ma negatywny wpływ na nasze zdrowie i naszą sylwetkę. Spowodowane jest to zmianą naszych nawyków żywieniowych. Dzieje się tak, ponieważ aby poprawić sobie nastrój, spowodowany brzydką, ponurą pogodą za oknem sięgamy po słodycze. Są to przede wszystkim ciastka, cukierki, chipsy. Potem dziwimy się, że nasza waga ciągle wzrasta. Jest to efektem właśnie tego, że zjedliśmy puste kalorie, których później nie spaliliśmy wychodząc np. na świeże powietrze. A tak naprawdę wystarczyłby tylko krótki spacer. Problemy z nadwagą w czasie jesieni mamy także dlatego, że w tym okresie zaczynamy jeść zbyt tłusto. Sięgamy do naszej lodówki po tłuste produkty takie jak: boczek, kiełbasa, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Ostatni czynnik, który może wykazywać na to, że podczas jesieni zaniedbaliśmy nasze zdrowie jest bardzo mała aktywność fizyczna lub jej brak. Powinniśmy pamiętać o tym, że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia i naszej figury.

źródło: pixabay.com

Jak być szczupłą jesienią?

Dobrym rozwiązaniem będzie właśnie uprawianie sportu. Dzięki niemu będziemy mieli wystarczająco dużo ruchu.

Każdy z nas dobrze wie, że sport to samo zdrowie, dlatego powinniśmy go uprawiać nawet zimą. Są przecież takie dyscypliny sportu, które można uprawiać w chłodniejszych okresach roku, np. bieganie, skakanie na skakance, jazda na rowerze itd. Dla tych, którzy nie chcą ćwiczyć w pojedynkę odpowiedni będzie natomiast basen, aerobik, siłownia.

Powyższe czynniki jasno wykazują, dlaczego w okresie jesiennym mamy problemy z naszą wagą. Dlatego mimo tego, że nadchodzi jesień pomyślmy o tym, żeby być szczupłą. Aby tak było zmieńmy w tym okresie nasze nawyki żywieniowe i więcej się ruszajmy.