Kawa po skandynawsku – czas na chwilę przyjemności

Jeżeli zwykła kawa już Ci się znudziła, spróbuj z nami kawy po skandynawsku. Kawa z jajkiem to ciekawa alternatywa dla miłośników zwykłej małej czarnej. Poniżej przedstawiamy najlepsze przepisy na tradycyjną kawę po skandynawsku, rozsmakuj się z nami.

kawa po skandynawsku

Źródło: pixabay.com

Czy warto spróbować kawy z jajkiem?

Oczywiście, ponieważ ma ona nie tylko niezwykły smak i aromat, ale również ma bardzo dobre wartości odżywcze.  Jajko dostarczy na wielu witamin, aminokwasów, a także substancji mineralnych. Kawa z jajkiem bardzo dobrze działa na wątrobę, zapobiega rozwojowi kamicy żółciowej, a także daje uczucie sytości. Kofeina zawarta w kawie pobudza cały organizm i przyspiesza metabolizm. Inną zaletą picia kawy w umiarkowanych ilościach jest poprawienie pamięci krótkotrwałej, a także zdolności koncentracji.

Przepis na kawę z jajkiem po skandynawsku

  • 1 świeże jajko
  • 2-3 łyżki stołowe świeżo zmielonej kawy
  • cukier
  • 2 szklanki wody
  • rondelek
  • sitko

W rondelku zagotowujemy 1 szklankę wody. Wcześniej surowe jajko mieszamy ze zmieloną kawą. Następnie jajko z kawą wlewamy do gotującej wody, gotujemy wszystko przez 5 minut. Od czasu do czasu mieszamy. Po 5 minutach gotowania dolewamy 1 szklankę wody, gotujemy wszystko przez około 4 minuty. Zagotowaną kawę z jajkiem przecedzamy przez sitko. Przelewamy do filiżanek, słodzimy według uznania. Do takiej kawy możemy dodać również mleko.

Kącik kawowy

Kącik kawowy możemy urządzić w każdym salonie. Do tego celu przyda nam się stylowa mała, wysoka komoda na czajnik do kawy, filiżanki, kawę i cukier. Jednak to nie wszystko. Warto pomyśleć również o wygodnej sofie, na której możemy delektować się smakiem świeżo zaparzonej kawy. Sofa lub fotel to idealne miejsce na popołudniową kawę. Jeżeli piszemy o kawie po skandynawsku, nie może zabraknąć sof i foteli w stylu skandynawskim, które znajdą Państwo w Scandicsofa.pl Poniżej przedstawiamy kilka z wielu ciekawych propozycji.

sofa do kącika kawowego

Źródło: scandicsofa.pl

sofa skandynawska

Źródło: scandicsofa.pl

fotel w stylu skandynawskim

Źródło: scandicsofa.pl

sofa do salonu

Źródło: scandicsofa.pl

narożnik do salonu

Źródło: scandicsofa.pl

sofa w stylu skandynawskim

Źródło: sancdicsofa.pl