Jakie są wady i zalety diety jajecznej?

Dieta jajeczna. Coraz więcej osób, czy to w Polsce, czy za granicą uważa się za ludzi otyłych. Dlatego też zaczyna tak popularne w dzisiejszych czasach odchudzanie. Chce w ten sposób zrzucić zbędne kilogramy. Na nienagannej figurze najbardziej zależy młodym ludziom. Nastolatkowie coraz częściej zaczynają dbać o swój wygląd. W poszukiwaniu diety dla siebie przeszukują np. internet, czytają gazety o odchudzaniu lub oglądają programy telewizyjne, które mówią o różnych dietach. I tak o to znajdują dietę jajeczną. Na czym ona polega, jakie są jej wady i zalety? Postaram się teraz to, jak najprościej wyjaśnić.

dieta jajecznaDieta jajeczna

Dieta jajeczna, określana także jako dieta kliniki Mayo jest to dieta odchudzająca. Pozwala przede wszystkim na szybką utratę zbędnych kilogramów. Dieta jajeczna, jak sama nazwa wskazuje opiera się głównie na codziennym spożywaniu 4 – 6 jajek oraz warzyw.

Dieta jajeczna efekty i działanie

Stosowanie jej może jednak grozić nam efektem jojo i wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie. A mianowicie, wzrasta poziom cholesterolu, który zwęża tętnicę i powoduje choroby serca, nadwagę, otyłość. Odczuwamy również trudności w trawieniu i ogólne osłabienie organizmu. Dieta kliniki Mayo szybko prowadzi do zmęczenia, nudności itd. Jej mała różnorodność posiłków zachęca do podjadania, a tym samym zaburza schemat diety.

Zastanawiające jest więc to, czemu ludzie ją stosują, skoro właściwie ma same wady i żadnych zalet. Wydaje mi się, że odpowiedzialne są za to początkowe efekty diety jajecznej, gdyż ograniczenie węglowodanów i odwodnienie organizmu sprzyja utracie kilogramów – nawet do 6 kg w ciągu kilku dni. Jednak spadek masy może okazać się tylko pozorny.

Jak wynika z powyższego dieta jajeczna w zasadzie nie ma zalet, ale za to wiele wad. Jej stosowanie jest dla nas szkodliwe i tak naprawdę pod żadnym pozorem nie powinniśmy jej stosować. Choć zapewne znajdą się i tacy, którzy myślą odwrotnie i mimo późniejszych kłopotów ze zdrowiem nadal kusi ich jej szybki efekt. Dlatego osoby te bardzo poważnie powinny zastanowić się zanim ją zastosują.