Gdy za oknem mróz, a my tracimy motywację do dbania o zdrowie

Za oknami robi się coraz ciemniej i zimniej, a można nawet powiedzieć, że bardzo mroźno. Coraz częściej odczuwamy brak słońca, które dawało nam ciepłe i miłe powietrze. Dlatego też czas ten wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia, co w konsekwencji może doprowadzić do tego, że całkiem stracimy motywację do dbania o nasze zdrowie. Takie zaniedbanie z naszej strony może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Skutkiem tego będzie np. nadmierna nadwaga.

nadwaga2

Dzieje się tak, ponieważ zima to taka pora roku, gdy nikomu nic się nie chce. A nie powinno tak być. W okresie zimy spędzamy większość czasu w domu. Takie bezczynne siedzenie ma negatywny wpływ na nasz organizm. Nadwaga w tym okresie objawia się również zmianą naszych nawyków żywieniowych. Dzieje się tak, ponieważ aby poprawić sobie nastrój, spowodowany brzydką, ponurą pogodą za oknem sięgamy po słodycze. Są to przede wszystkim ciastka, cukierki,chipsy. Potem dziwimy się, że nasza waga ciągle wzrasta. Jest to efektem właśnie tego, że zjedliśmy puste kalorie, których później nie spaliliśmy wychodząc np. na świeże powietrze. A tak naprawdę wystarczyłby tylko krótki spacer. Problemy z nadwagą w czasie zimy mamy także dlatego, że w tym okresie jemy zbyt tłusto. Sięgamy do naszej lodówki po tłuste produkty takie jak: boczek, kiełbasa, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Ostatnim czynnikiem, który wskazuje na to, że zaniedbaliśmy nasze zdrowie jest bardzo mała aktywność fizyczna lub jej brak. Powinniśmy pamiętać o tym, że ruch jest bardzo ważny dla zdrowia i naszej figury. Dobrym rozwiązaniem będzie właśnie uprawianie sportu. Dzięki niemu będziemy mieli wystarczająco dużo ruchu.

źródło: pixabay.com

Każdy z nas dobrze wie, że sport to samo zdrowie, dlatego powinniśmy go uprawiać nawet zimą. Są przecież takie dyscypliny sportu, które można uprawiać w chłodniejszych okresach roku, np. bieganie, jazda na nartach, skakanie na skakance. Dla tych, którzy nie chcą ćwiczyć w pojedynkę odpowiedni będzie natomiast basen,aerobik, siłownia.

Zatem naprawdę bądźmy na tyle zdeterminowani, aby dbać o nasze zdrowie także i zimą. Tylko nasza determinacja i silna wola, pozwoli nam cieszyć się dobrym zdrowiem i wspaniałą sylwetką na wiosnę.