Domowe sposoby na przeziębienie

Na ogół nie jest groźne, ale potrafi nieźle uprzykrzyć życie, Jeśli tylko czujesz, że łapie Cię przeziębienie, zastosuj sprawdzone metody.

Rozwija się powoli. Zazwyczaj zaczyna się od drapania w gardle, Później dołącza ból stawów i mięśni. Pojawia się kaszel i katar, Jeśli z leczeniem wkroczysz na samym początku, możesz skutecznie zablokować chorobę. Ale, jak? Oczywiście domowymi sposobami na przeziębienie! Jakie to sposoby? Już o nich mówię.

Tak więc:

KORZEŃ CHRZANU NA OCZYSZCZENIE NOSA.

Korzeń chrzanu zawiera witaminy A, B, C, olejki lotne i fitoncydy, związki o właściwościach bakteriobójczych. Do każdego posiłku zjadaj 3 łyżki startego chrzanu, znakomicie przeczyścisz zatkany nos.

chrzan

SYROP Z CZOSNKU NA MĘCZĄCY KASZEL.

Przygotuj 10 obranych ząbków czosnku, 2 cytryny i 2 – 3 łyżki miodu. Wyciśnij sok z cytryny, dodaj miód, czosnek i szklankę ciepłej przegotowanej wody. Przelej do butelki i odstaw na kilka godzin (lub na noc) w chłodne miejsce. Pij 2 – 3 razy dziennie po łyżce stołowej

ZIOŁOWE INHALACJE NA ODDYCHANIE.

Dwie torebki rumianku bądź szałwii zaparz w litrze wrzącej wody. Oddychaj naparem przez ok. 5 – 10 minut.

KAPUSTA NA GARDŁO.

Liście kapusty zanurz w gorącej wodzie, wyjmij, rozbij, przyłóż do szyi i owiń szalikiem. Poczekaj 20 minut.

ZIMNY KOMPRES NA KATAR.

Kilka razy dziennie połóż na nasadę nosa zimny kompres np. z chusteczką. Gdy zrobią się ciepłe, zmień na nowe. I tak przez 10 minut. Możesz skropić kompres 2 – 3 kroplami olejku eukaliptusowego lub miętowego.

PŁUKANKI NA DRAPANIE W GARDLE.

Zmniejszą przekrwienie śluzówki, odkażą, szybko złagodzą ból i nieprzyjemne pieczenie. Garść szałwii, rumianku lub nagietka zalej szklanką wrzątku i parz pod przykryciem ok. 20 minut. Ciepłym naparem płucz gardło kilka razy dziennie.

cebula

CEBULKA I OLEJKI NA SPOKOJNĄ NOC.

Postaw na stoliku nocnym talerzyk z drobno pokrojoną cebulą lub nalej na talerzyk kilka kropel olejku eukaliptusowego lub miętowego.

PARA WODNA NA UDROŻNIENIE NOSA.
Rozrzedzi śluz blokujący oddech. Nagrzej łazienkę tak, aby para pokryła lustro, a potem zmniejsz temperaturę wody. Wytrzymaj co najmniej 10 minut.

PODUSZKI NA ZAPCHANE ZATOKI.

Uniesienie głowy pomaga udrożnić zapchane kanały zatok. Śpij więc, kładąc sobie pod głowę co najmniej jedną dodatkową poduszkę. Kiedy leżysz, często zmieniaj pozycję – nie pozwolisz zatorowi zagnieździć się w jednym miejscu.

rosół

ROSÓŁ NA… WSZYSTKO!

Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, antywirusowe i antybakteryjne. Rosół powinien być ugotowany na kurzym mięsie. Pij go kilka razy dziennie.

Domowe sposoby najlepsze!!!