Dlaczego po porodzie wiele kobiet ma nadwagę?

Często kobiety w okresie ciąży tyją. Bywa że bardzo szczupłe kobiety z rozmiaru 34 potrafią utyć aż do 44 rozmiaru. Bardzo dużo celebrytek opowiada o tym, że albo boi się zachodzić w ciążę żeby nie stracić swojego rozmiaru zero alb o tym ile musiały spędzić czasu na siłowni żeby zrzucić nagromadzone kilogramy. Czym jest spowodowana taka nadwaga?

Ogólnie rzecz ujmując kobiety od samego narodzenia mają większą powierzchnię tkani tłuszczowej niż mężczyźni, ponieważ aż około 30%. Nie wspominając już faktu jak trudno jest  W pierwszym trymestrze ciąży kobieta przybiera na wadze mniej więcej około 2 kilogramów. Czasami gdy kobieta ma mdłości może zrzucić 2 kilogramy. Dobrze by było gdyby kobieta nie tyła więcej niż wspomniane 2 kilogramy. Pierwszy trymestr to czas gdy nagromadzone kilogramy lokują się w ciele kobiety a nie w płodzie. Trudniej wtedy jest zrzucić takie nabyte kilogramy niż te nagromadzone w późniejszym okresie ciąży .

Rzeczą oczywistą jest że kobieta w ciąży musi przytyć. Ale należy zważać na to co się je i ile się je. Tak samo jak nadwaga w okresie ciąży może niekorzystnie wpłynąć na płód dziecka tak samo niedowaga w okresie ciąży może źle kształtować rozwój dziecka.