Defekty odchudzania – czyli efekt jojo

Nieprawidłowe odchudzanie może powodować w naszym organizmie wiele nieprawidłowych zmian. Może nie każda ale większość kobiet w swoim życiu prowadziło do zmniejszenia masy ciała. Ale czy drakońskie diety to dobry sposób na zgubienie zbędnych kilogramów?

Nie od dziś wiadomo o efekcie jo-jo. Każda skóra pozbawiona szybko zbędnych kilogramów powoduje utratę wiotkości. Czy ważyć 50 kg jest przyjemne gdy skóra wisi na cielę? Pewnie nie! Dlatego pamiętajmy o rozsądnym odchudzaniu. Ważną istotą odchudzania jest spożywaniu kilku posiłków dziennie o stałych porach. Powinniśmy myśleć o tym co jemy. Podjadasz między posiłkami cukierni, paluszki? Zapomnij o tym!

Day 25/365

To właśnie przez podjadanie według badań przybywam nam średnio 5 kilogramów rocznie. Efekt jojo to wahania wagi związane z odchudzaniem. o utracie zbędnych kilogramów na skutek diety, po zakończeniu jej stosowania, szybko wracamy do poprzedniej, wyższej wagi. Według specjalistów efekt jojo dotyczy okresu aż 5 lat po odchudzaniu. Jeżeli w tym czasie wahania masy ciała wyniosą 5% wagi po odchudzaniu, oznacza to, ze mamy z nim do czynienia. Rzadziej efekt jojo staje na drodze osobom generalnie szczupłym, pragnącym jedynie pozbyć się tłuszczyku z konkretnych partii ciała.Drugim defektem złego odchudzania jest celulit tzw. pomarańczowa skórka. Najczęściej celulit występuje u kobiet. Pod skórą tworzą się widoczne, wypukłe grudki i bruzdy. Umiejscowione są głównie tam, gdzie najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, czyli na pośladkach, udach czy brzuchu. W zaatakowanych przez cellulit tkankach znacznie pogarsza się krążenie limfy i krwi, dlatego komórki są mniej dotlenione, a przez to i gorzej ukrwione.