Czy da się jeść zdrowo podczas jesieni i zimy?

Zanim zaczniemy objadać się słodyczami już dziś powinniśmy zastanowić się co zrobić by znów na wiosnę nie szukać szybkiego sposobu na odchudzanie. Za oknami już jesień, a niedługo nadejdzie i zima. Dlatego też większość z nas zastanawia się, czy podczas takich pór roku da się jeść zdrowo. Na pewno czas ten wiąże się z pogorszeniem naszego samopoczucia, gdyż na dworze będzie zimno i ciemno. Odczujemy także brak słońca, które dawało nam ciepłe i przyjemne powietrze. Te wszystkie czynniki sprawiają, że zajdzie zmiana i w naszym odżywianiu.

śnieg

Mróz na dworze, brak promieni słonecznych, to wszystko oddziałuje negatywnie na nasz organizm. Dlatego, aby poprawić sobie nastrój sięgamy po słodycze np. ciastka, cukierki. Zjedzenie tych słodkości ma również negatywny wpływ na naszą wagę. Dzieje się tak, gdyż o tej porze roku nie chce nam się wyjść z domu. A powinniśmy, choćby po to, aby spalić puste kalorie. Z reguły sięgamy także do naszej lodówki po tłuste produkty, takie jak: boczek, kiełbasa, co nie jest dla nas zdrowe. Zimą brakuje nam także witamin, gdyż dostęp do świeżych owoców i warzyw jest ograniczony. Dlatego coraz częściej zastępujemy je mrożonymi produktami ze sklepu. Zapewne zastanawiacie się czy są one zdrowe. Otóż tak, są zdrowe, jeśli się je oczywiście odpowiednio przechowuje. Ich właściwe zamrożenie, przechowywanie i rozmrażanie zachowuje w nich wartości odżywcze. Zachowuje również smak i aromat. Dlatego lepiej jeść mrożone owoce i warzywa, które dostarczają odpowiedniej ilości witamin i minerałów niż łykać suplementy. Zamrażanie ich tylko w niewielki sposób zmienia ich wartości odżywcze. Dlatego są szczególnie polecane właśnie w okresie jesieni i zimy.

warzywa

Zatem śmiało kupujmy je w sklepie, nie obawiając się przy tym o nasze zdrowie. Takie mrożonki możemy również przyrządzić sami w domu. Wystarczy, jeśli o odpowiedniej porze roku nazbieramy świeżych owoców i warzyw, które następnie włożymy do szczelnie zamykanych toreb i do zamrażalnika. Takie zamrożone pyszności spokojnie możemy spożywać w okresie zimowym. Warto tu również wspomnieć o soku z malin, który jest bardzo dobry w walce z przeziębieniem.