Co to jest naprawdę ta grypa ah1n1?

Ludzie coraz częściej zapadają na różnego typu choroby, nie wiedząc, co tak naprawdę im dolega. Dzieje się tak, ponieważ świat, w którym dzisiaj żyjemy poszedł do przodu. Rozwinęła się cywilizacja, technika, nauka itp. Wraz z rozwojem tego wszystkiego rozwinęły się także choroby, na które możemy dziś zachorować. Taką właśnie chorobą jest grypa AH1N1. Czym ona się objawia i co to w ogóle jest?

AH1N1

   Zatem grypa AH1N1 jest chorobą, powodowaną głównie przez wirusy. Najczęstszą lokalizacją występowania u człowieka tej choroby jest układ oddechowy. Nazywana jest ona również świńską grypą, ale jak do tej pory nie ma dowodów na występowanie tej choroby wśród polskich świń. Można się nią zarazić w bardzo łatwy i szybki sposób np. poprzez dotyk, drogą kropelkową itd. Aby jednak ograniczyć zarażenie innych osób, podczas kaszlenia i kichania pamiętajmy o kilku bardzo ważnych zasadach.

   Przede wszystkim miejmy przy sobie zawsze chusteczki higieniczne. Wyrzucajmy je zaraz po zużyciu oraz myjmy często ręce ciepłą wodą z mydłem.Ważne jest też, abyśmy ograniczyli spotkania z innymi do minimum. Grypa AH1N1 jest nowym wirusem, który niedawno pojawił się w Polsce, dlatego nikt nie jest na niego uodporniony. Zarazić się nim mogą wszyscy i to w każdym wieku : od dzieci, po dorosłych i osoby starsze. Objawy grypy AH1N1 to m.in. gorączka, trudności w oddychaniu, kaszel, ból gardła oraz katar z płynną wydzieliną lub zatkanym nosem, bóle mięśni i stawów. Wirusowi temu towarzyszyć mogą również dreszcze, ból głowy, wymioty, jak i biegunka. Szybka diagnoza oraz leczenie mogą złagodzić niektóre objawy oraz zmniejszyć możliwość poważnych komplikacji (np. zapalenia płuc).

źródło: pixabay.com

   Jak wynika z powyższego mamy coraz więcej chorób i wirusów niewiadomego pochodzenia. Coraz częściej pochodzą one od zwierząt. Dlatego powinniśmy mądrze z nimi walczyć, udając się do lekarza i stosując różne środki ostrożności, aby nie zarażać innych.