Co jeść na diecie? Produkty, które odchudzają

Co jeść na diecie? Ile to już razy próbowaliśmy walczyć ze zbędnymi kilogramami za pomocą różnych sposobów. Tymi sposobami było przede wszystkim przechodzenie na różnego typu diety lub uprawianie wielu dyscyplin sportowych. Te wszystkie metody może były i skuteczne, ale tylko na jakiś czas, gdyż później i tak wracaliśmy do swojej poprzedniej wagi. Obwiniać za to powinniśmy jednak samych siebie, ponieważ tak naprawdę nie wiedzieliśmy, co możemy jeść, a czego nam absolutnie nie wolno.

Dlatego w tym artykule postanowiłam podać kilka produktów, które odchudzają i które śmiało możemy zajadać będąc na diecie.

co jeść na diecie

Co jeść na diecie?

Pierwszym z takich produktów jest jabłko, które dostarcza do naszego organizmu bardzo dużo substancji odżywczych. Dla osób odchudzających się najważniejsze z tych substancji będą pektyny. Oczyszczają jelita, wiążą i niwelują trujące substancje, regulują układ trawienny oraz pobudzają wydalanie. Dlatego zalecane jest, aby codziennie zjeść przynajmniej jedno jabłko.

Następnym produktem, jaki możemy jeść na diecie jest ananas. Ananas wspaniale pachnie i smakuje, a przy tym zawiera niewiele kalorii (56 w 100g). Dlatego poleca się go w diecie odchudzającej. Należy jednak pamiętać, że najlepszy będzie świeży, gdyż ananas z puszki ma już więcej kalorii.

Trzecim produktem jest makaron. Tak makaron! Wbrew różnym opiniom nie jest on tuczący. Zdecydowanie bardziej niebezpieczne dla naszej figury są tłuste sosy, które wraz z nim spożywamy. W swoim menu odchudzającym znajdziemy także popcorn.

Popcorn jest doskonałą przekąską, którą można podgryzać np. podczas oglądania telewizji, a przy tym zawiera dużo magnezu.

Piątym produktem są brokuły, które zawierają jedyne 26 kcal w 100g. To sprawia, że są one niskokaloryczne, ale przy tym bardzo sycące.

ryżyk

Ostatnim już produktem, który odchudza jest ryż. Ryż zawiera dużo potasu, który wiąże nadmiar wody znajdujący się w komórkach tłuszczowych. Ponadto jest bogatym źródłem niacyny, tiaminy, żelaza i białka.

Jak wynika z powyższego mamy bardzo dużo produktów, które mogą pomóc nam w odchudzaniu. Ja oczywiście w tym artykule wymieniłam tylko niektóre z nich, ale jest ich o wiele wiele więcej.