5 sposobów na upały

Lato zbliża się wielkimi krokami, nawet wiosną zdarzają się upały, więc tutaj podpowiadamy co zrobić, aby je przetrwać. Sprawdź z nami 5 sprawdzonych sposobów na upały.

Źródło: pixabay.com

Idź na kąpielisko

Nie ma nic przyjemniejszego, niż kąpiele w basenach lub na strzeżonych kąpieliskach podczas upałów. W takich miejscach można się ochłodzić.

Nawadniaj organizm

Pij chłodne, ale nie zbyt zimne napoje. Pragnienie najlepiej gasi niegazowana woda mineralna. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również cytrynowa lemoniada z miętą. Mięta jest szczególnie dobra na upały, ponieważ delikatnie ochładza organizm od środka.

Kobiety ciężarne w czasie upałów powinny wypijać 2,3 l wody niskozmineralizowanej dziennie, natomiast normalnie 2 l wody dziennie. W przypadku mężczyzn, wartość ta powinna wynosić 2,5 l dziennie.

W taki dzień warto jeść lekkie potrawy i dużo owoców zawierających dużo wody. Na upały najlepsze są pomarańcze, grejpfruty, czy arbuzy.

Wyjedź na lodowiec

W upalne dni możemy po prostu wyjechać na narty. W Austrii są lodowce, które czekają na narciarzy i turystów przez cały rok. Jeżeli nie znosisz upałów, ochłodź się na lodowcu. Sprawdź dostępne terminy już dziś na austria-na-narty.pl

Na narty do Austrii

Źródło: austria-na-narty.pl

Relaksuj się w cieniu

Jeśli nie masz możliwości wyjazdu zagranicę w chłodniejsze klimaty, zawsze możesz zrelaksować się w swoim ogrodzie lub na polanie, gdzieś po za miastem. W upalny dzień warto mieć przy sobie butelkę z wodą, kocyk i książkę. Leniuchowanie na chłodnej trawie, wśród natury jest bardzo przyjemną formą spędzania upalnego dnia.

Oddychające ubranie

Obuwie oraz ubranie powinno być wykonane z oddychających materiałów. Na upały najlepsze są sandały, do wędrówek sprawdzą się rozchodzone buty. Podczas upałów warto zakładać jasne ubranie, ponieważ ono obija promienie światła, w efekcie jest nam chłodniej. Natomiast ciemne materiały przyciągają te promienie, przez co w czarnym ubraniu w słoneczny dzień zawsze będzie nam gorąco.