5 powodów, dla których warto jeść lody

Zapewne większość z nas uwielbia lody. Są one przysmakiem dzieci, jak również i nas dorosłych. Lody wywołują w nas pozytywne skojarzenia. Bez wątpienia kojarzą nam się ze słońcem, orzeźwieniem i radością. Niektórzy twierdzą jednak, że ten słodki przysmak jest bardzo kaloryczny i nie powinno się go jeść, czy mają rację? Otóż nie! W tym artykule przedstawię 5 powodów, dla których warto jeść lody.warto jeść lody

Oto one:
1. Mleko zawarte w lodach, dostarcza organizmowi wielu cennych składników odżywczych, takich jak pełnowartościowe białko, witaminy i minerały. Lody zawierają także sporo potasu, magnezu i fosforu.
2. Natomiast gdy dodatkowo wzbogacimy je owocami i bakaliami podwoją swoją wartość odżywczą. Taki deser lodowy stanowi idealną przekąskę w ciągu dnia. Lody to również pewna dawka tłuszczu, dlatego z całą pewnością mogą zastąpić jeden posiłek.
3. Przysmak ten jest bogatym źródłem wapnia. W lodach jest on trzykrotnie łatwiej przyswajalny niż znajdujący się np. w warzywach strączkowych lub w rybach.
4. Lody wzmagają wydzielanie serotoniny. Zwiększony poziom serotoniny wywołuje u nas uczucie odprężenia, spokoju i relaksu. Jednym słowem mówiąc jedzenie lodów czyni nas szczęśliwymi!

źródło: pixabay.com

5. Lody są najmniej kaloryczne ze wszystkich deserów. Powodem tego jest duża ilość powietrza, która jest wtłaczana podczas produkcji. I tak oto jedna kulka lodowa jest przeciętnie cztery razy mniej kaloryczna od np. drożdżówki.
Moi drodzy z powyższego jasno wynika, że warto jeść lody. Dlatego nic wielkiego się nie stanie, jeśli pozwolimy sobie na zjedzenie jednego loda dziennie. Warto także od czasu do czasu wybrać się do lodziarni na taki deser lodowy. W takim lokalu desery lodowe serwowane są np. z owocami, bakaliami itd. Dlatego śmiało może on zastąpić jeden posiłek, gdyż jest bardzo pożywny.