3 zioła wspomagające odchudzanie

Każdy z nas zapewne doskonale zdaje sobie sprawę, że zioła nadają naszym daniom smak, a do tego jeszcze bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Otóż już od wieków dobroczynne właściwości ziół wykorzystywane są w poprawie przemiany materii.

Źródło: pixabay.com

Jest tak, gdyż ziołowe herbatki w naturalny sposób wspomagają odchudzanie, a także oczyszczają nasz organizm z wszelkich toksyn. Dodatkowo jeszcze, takie odpowiednio dobrane surowce roślinne, dzięki zawartości wielu substancji czynnych, zapobiegają zaparciom, wpływają bardzo korzystnie na proces trawienia i pracę wątroby. Mając to wszystko na uwadze to w tym artykule postanowiłam przedstawić i krótko scharakteryzować jedynie trzy zioła, które wspomogą nas w walce o szczupłą sylwetkę. Oto one:
Jako pierwsze zioło, które wspomaga odchudzanie wymienię tutaj miętę pieprzową. Mięta pieprzowa to powszechne zioło, które jest popularne w herbatkach. Jest tak, gdyż  idealnie nadaje się do diety odchudzającej. Dlaczego? Ano dlatego, że reguluje procesy trawienia, pobudza wydzielanie soku żołądkowego, a do tego jeszcze dodatkowo pomaga przy wzdęciach i problemach natury układu pokarmowego. Jak przygotować taką herbatkę z mięty pieprzowej? Otóż łyżkę suszonej mięty pieprzowej należy zalać szklanką gorącej wody i zaparzać około 15 minut. Następnie odcedzamy i pozwalamy jej delikatnie ostygnąć. By w znacznym stopniu wpłynęła na nasz organizm to musimy ją pić przynajmniej 2 – 3 razy w ciągu całego dnia.

Źródło: pixabay.com

Następnym ziołem wspomagającym odchudzanie jest fiołek trójbarwny zwany również powszechnie jako bratek. Otóż bratek ma zastosowanie nie tylko w naszych ogrodach, ale także w kuchni, zielarstwie i kosmetyce. Ma działanie moczopędne, dzięki czemu usuwa groźne i szkodliwe toksyny z naszego organizmy, jak i go oczyszcza. Z tego też względu jest bardzo cennym składnikiem wielu preparatów pomagających w walce z nadwagą. Ponadto pobudza przemianę materii, a zarazem zwiększa uczucie sytości, poprzez znaczną zawartość śluzów w składzie. Dzięki czemu pomaga kontrolować nasz apetyt w sposób delikatny i nieinwazyjny. Chcąc, aby przyniósł widoczne korzyści to koniecznie musimy spożywać go regularnie, przygotowując taki napar z 2 łyżeczek zioła dwa razy dziennie.
fiołek trójbarwny

Źródło: pixabay.com

Trzecim i ostatnim ziołem wspomagającym odchudzanie jest mniszek pospolity. Pobudza on czynności wątroby, zwiększa ilość wytwarzanej żółci i wydzielanie soków żołądkowych, a także wspomaga trawienie pokarmów. Jak przygotować taki napar z mniszka pospolitego? Otóż 2 łyżki zioła zalejmy 2 szklankami ciepłej, lecz niegorącej wody. Następnie ogrzewajmy powoli, pilnując przy tym, aby pod żadnym pozorem nie dopuścić do wrzenia, pod przykryciem. Na sam koniec przecedźmy. Pijmy pół szklanki ciepłego naparu 2 – 3 razy dziennie, na pół godziny przed posiłkiem.