3 zioła, które wspomagają odchudzanie

Nie od dziś wiadomo, że zioła wspomagają odchudzanie. Otóż picie herbatek ziołowych z suszonych roślin może znacznie wspomóż naszą walkę z nadmiarem kilogramów. Z tego też względu w tym artykule wymienię i pokrótce opiszę jedynie trzy zioła z długiej listy takich ziół, które mogą wspomóż odchudzanie.

RUMIANEK
Napar z rumianku jest jednym z najczęściej pitych naparów. Herbatka z rumianku to herbatka silnie oczyszczająca, co bardzo ważne jest w odchudzaniu. Jest tak, gdyż oczyszczanie jest pierwszym krokiem odchudzania. Pijąc napar z rumianku odstawimy cukier i uzupełnimy minerały, które potrzebne są każdego dnia. Jego zbawienne działanie polega na łagodzeniu wzdęć i napięcia przedmiesiączkowego.
zioła wspomagające odchudzanie

Źródło: pixabay.com

MORWA BIAŁA
Otóż morwa biała znacznie ogranicza wchłanianie węglowodanów z pokarmu, a to z kolei redukuje przybieranie na wadze. Poza tym morwa biała sama w sobie jest bogatym źródłem wartości odżywczych. Zawiera między innymi wiele witamin i cukrów prostych, jak również kwas foliowy i witaminy z grupy B. Co więcej, morwa jest polecana również przy cukrzycy, ponieważ skutecznie obniża jego poziom we krwi.
zioła wspomagające odchudzanie

Źródło: pixabay.com

MORSZCZYN
Zioło to dba o gospodarkę hormonalną organizmu. Dlatego też jego rola w odchudzaniu polega na odpowiednim wydzieleniu hormonów decydujących o głodzie i sytości oraz hormonów wspomagających trawienie. Morszczyn zawiera duże ilości bromu i jodu, a są to pierwiastki, które odpowiadają za prawidłowe przyswajanie i wchłanianie wapnia w organizmie. Pijąc go zapobiegniemy powstawaniu efektu jo-jo, co bardzo ucieszy wiele osób odchudzających się. Także osoby, które cierpią na niedoczynność tarczycy absolutnie powinny spożywać morszczyn, gdyż zapobiega on gwałtownemu przyrostowi masy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *